1. VJEŽBAJ GOVOR
Vježbaj pred ogledalom ili s prijateljima. Upoznaj se s napisanim riječima kako bi prilikom održavanja govora izgledala prirodno. Vježbanjem ćeš steći puno više samopouzdanja nego ako na zdravicu dođeš nepripremljena.
2. NAPUNI ČAŠU PRIJE ZDRAVICE
Bilo bi neugodno kada bi na kraju govora digla praznu čašu, ali i to se lako može dogoditi jer kada je osoba pod stresom lako zaboravlja. Zato prije svega napuni čašu.
3. BUDI SAMOUVJERENA
Možda inače ne voliš biti u centru pažnje, ali kuma je nakon mladenaca uvijek u centru, a osobito tijekom govora. To je tako s razlogom, ipak si mladoj jako važna osoba u životu i zato i jesi kuma. Iz tog razloga imaš pravo biti samouvjerena i osvojiti prostoriju!
4. NE BRZAJ
Kada su ljudi nervozni često brzaju govor koji na kraju ispadne nerazumljiv. Pokušaj kontrolirati brzinu govora i nemoj zaboraviti na disanje.
5. OSTVARI KONTAKT OČIMA
Nemoj konstantno gledati u svoj šalabahter. Pokušaj skenirati tekst i što je više moguće pogled usmjeriti gostima, a kada upućuješ riječi mladencima gledaj prema njima.
6. SMIJEŠ ZAPLAKATI
Nije sramota zaplakati tijekom svog govora. To zapravo samo dokazuje koliko ti je stalo do mladenaca. Nitko ti to neće uzeti za zlo.